Opolski Związek Jeździecki

45-231 Opole

ul. Oleska 117

 

Czynne pon. i czw.

godz. 10-13
(po wcześniejszym umówieniu)

 

kom. 502 774 952

biuro@ozj.opole.pl


Konto: BS GŁOGÓWEK

10 8904 0001 0000 0018 1350 0001

NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

 

 


    

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w ujeżdżeniu Zakrzów 2020

W dniach 22-24 września 2020 na terenie naszego województwa, w dobrze znanej hali zakrzowskiego GOSiRu odbył sie finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich Zakrzów 2020 - jeździectwo, ujeżdżenie.
Nieco wcześniej finał OOM WKKW rozegrany został w Sopocie, a skoków przez przeszkody w Lesznie.
Na zakrzowskiej arenie rywalizowało trzydzieści pięć par, z czego dwadzieścia w kategorii dużych koni. Województwo Opolskie reprezentowała tylko jedna zawodniczka, piętnastoletnia Kędzierzynianka Weronika Wiącek, która na codzień reprezentuje barwy gospodarzy zakrzowskiego obiektu - Klubu Lewada, trenując pod okiem Katarzyny Popiołek.
Weronika Wiącek już w eliminacjach do OOM pokazała się z bardzo dobrej strony, zwyciężając w Regionie III (Małopolskie, Opolskie, Podkarpackie, Śląskie i Świętokrzyskie) z notą 207% po trzech startach. Ten wynik był najwyższy ze wszystkich regionów, ale jak wiadomo w pozostałych okręgach oceniały inne komisje sędziowskie.
We wtorek Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Zakrzowie otworzył prezes Opolskiego Zwiazku Jeździeckiego Sebastian Gruszka, a Weronika Wiącek jako jedyna przedstawicielka Opolszczyzny odczytała olimpijskie ślubowanie zawodników.
W środę w kategorii dużych koni rozegrano obydwa półfinały i dwukrotnie Weronika Wiącek na Blask Aron odnisła zwycięstwo, ale tuż za nią plasowała się obecna brązowa medalistka Mistrzostw Polski Dzieci - Aleksandra Błachno na Travenort's Diabolo z Wrocławskiego Klubu Jeździeckiego. Różnica miedzy parami po dwóch półfinałach wynosiła 1,2%.
W czwartkowym finale Weronika wytrzymała presję i nie zawiodła, zwyciężając po raz trzeci i pieczętując złoty medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Ujeżdżeniu. Srebrny medal zdobyła Aleksandra Błachno na Travenort's Diabolo, a brązowy para z Mazowsza - Martyna Baściuk na Przedświt Baraż (Stowarzyszenie KS Chojnów).
W odbywajacej się równolegle rywalizacji w kategorii kuców złoty medal zdobyła Martyna Ossowska na Chesterze z Klubu Jeździeckiego Pegaz Reda (województwo pomorskie), srebrny Ivette Chock i Eldom reprezentujacy Klub Sportowy Centurion (województwo mazowieckie), a brązowy Nadia Cinal na Kadr Pony Sport z Klubu Lider Radzionków (województwo śląskie). Uroczystego zamknięcia OMM dokonał członek Zarządu PZJ Oskar Szrajer. Opolszczyzna raz jeszcze pokazała, że choć nie jesteśmy województwem dużym, to jeździectwo jest naszą mocną stroną, a Weronika Wiacek dołożyła piąty medal Mistrzostw Polski w Ujeżdżeniu do tegorocznego dorobku Klubu Jeździeckiego Lewada Zakrzów.
Komplet wyników z XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w ujeżdzeniu 2020 TUTAJ

WIĘCEJ ZDJĘĆ