10 8904 0001 0000 0018 1350 0001

NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Międzynarodowe Zawody w Sportowych Rajdach Konnych CEI - Lewada Zakrzów 13-15.07.2012

Ludowy Klub Jeździecki „LEWADA” w Zakrzowie istnieje od 1991 roku. Jest znanym i liczącym się na arenie sportowej klubem specjalizującym się w ujeżdżeniu. W tym roku Andrzej Sałacki po raz pierwszy postanowił podjąć się organizacji zawodów z zupełnie nowej dla klubu dyscyplinie, a mianowicie w Sportowych Rajdach Konnych.

Międzynarodowe Zawody w Sportowych Rajdach Konnych CEI rozegrano w dniach 13-15 lipca 2012 w Zakrzowie, w których wystartowały 62 pary reprezentujące takie kraje jak: Austrię, Bahrajn, Czechy, Finlandię, Polskę, Niemcy oraz Węgry. Mimo silnej międzynarodowej obsady, największą sensację wzbudził syn króla Bahrajnu Jego Wysokość Szejk Nasser bin Hamad Al Khalifa, który z numerem 13 startował w konkursie na 120 km. Mimo, iż start Szejka był zaplanowany w sobotę o 7.00 rano publiczność nie zawiodła i na Zakrzowskiej łące zebrała się spora grupa widzów.

W konkursie CEI* na dystansie 85km zwyciężył Piotr Bukała na Pelarze, drugie miejsce zajęła Anna Stawiarz na Ali Gazal La, a trzecie Alicja Siwek Al Aster, wszystkie trzy pary reprezentowały Polskę. W najsilniej obsadzonym konkursie CEI** na dystansie 120km, w którym udział wzięły trzydzieści dwie pary, najlepszy okazał się Pavel Studnicka na Dhabie z Republiki Czeskiej, drugie miejsce zajęła Lucia Starovecka na Kasarze (SVK), a trzecie Tereza Kopecka na Armanda S (CZ), najlepszy z Polaków Artur Landau uplasował się na piątym miejscu. Na dystansie 160km w konkursie CEI*** zwyciężyła doświadczona zawodniczka z Niemiec Belinda Hitzler na Bazyliszku, drugi był Petr Jadlovsky na Arsanie (CZ), a trzecia na mecie stawiła się Pavlina Pflugowa na koniu Kevin 7(CZ).

Obsługę komputerową zawodów zapewnił, znany chyba wszystkim rajdowcom Harald Grinschgl z Austrii. Gościliśmy też Pawła Kleszcza jako spikera oraz silną międzynarodową obsadę sędziowską i weterynaryjną w składzie: Brian Dunn, Katarzyna Strzelec, Małgorzata Kram, Mohammed Khalfan Al Yammahi, Eulalia Michalik, Wojciech Piekałkiewicz, Jean Marc Lamolle, Hallvard Sommerseth orazJacek Kańka. Lekarzami zawodów byli Piotr Szpotański oraz Jarosław Rubersz, a serwisem kowalskim zajmował się Krystian Anioł.

Dla zawodników zostały wyznaczone trzy pętle: 37 km, 24 km oraz 15 km biegnące przez Gminę Cisek oraz Polską Cerekiew. Wszystkie miejsca, w których trasa krzyżowała się z drogami asfaltowymi zabezpieczona była przez OSP z gmin Polska Cerekiew oraz Cisek. Cała trasa rajdu została wyznaczonaprzez p. Janusza Janowskiego we współpracy z Markiem Tulem oraz Michałem Kaźmierczykiem.

LKJ Lewada składa serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tak wielkiego sukcesu organizacyjnego jakim były zawody CEI. Mamy nadzieję, iż impreza na stałe zagości w kalendarzu i w przyszłym roku zawodnicy będą mogli ponownie zawitać na Opolszczyźnie.