10 8904 0001 0000 0018 1350 0001

NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie 27-29.05.2011, Wrocław – sukces studentki Politechniki Opolskiej

pdf iconAMP 2011wyniki, pdf iconSP-techniczne default iconAMP dekoracja

W dniach 27 – 29 maja we Wrocławiu odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Jeździectwie. Studenci z 37 uczelni z całej Polski rywalizowali w dyscyplinie skoków i ujeżdżenia w dwóch kategoriach – amatorów i „profi”.  W tym roku mistrzostwa zgromadziły rekordową liczbę zawodników -  na obiektach  Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice wystąpiło 217 jeźdźców i amazonek wraz ze swoimi wierzchowcami.  Bardzo dobrze zaprezentowała się studentka Politechniki Opolskiej Agnieszka Besz.  W  mocno obsadzonej konkurencji  skoków w kategorii profi (wysokość przeszkód do 125 cm), w której startowało 56 zawodników,  zdobyła na klaczy Bagatela brązowy medal mistrzostw Polski.  Akademicką mistrzynią Polski została Iga Wróblewska z SGGW Warszawa, a srebro zdobyła Natalia Palmowska z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.  Równocześnie w klasyfikacji uczelni technicznych  w skokach zawodniczki Politechniki Opolskiej  uplasowały się również na czołowych pozycjach – Agnieszka Besz na Bagateli na pierwszym miejscu, a Magda Kamińska na koniu Chamberlain R na miejscu trzecim.   Agnieszka Besz – studentka trzeciego roku Politechniki Opolskiej, jest ubiegłoroczną złotą medalistką Akademickich Halowych Mistrzostw Polski w Skokach w Lesznie w kategorii amatorów. Na codzień startuje w barwach Klubu Jeździeckiego Royal Opole.W załącznikach wyniki<br>Małgorzata Besz - Janicka