NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Świetny wynik Veronici Pawluk na Mistrzostwach Europy Pony w Strzegomiu

W dniach 10-15 sierpnia 2021 w Strzegomiu odbyły się Mistrzostwa Europy Pony, a na imprezie tej Polskę reprezentowała czteroosobowa drużyna ujeżdżenia, w składzie której znalazła się Veronica Pawluk, zawodniczka Lewady Zakrzów, aktualna Mistrzyni Polski.

Veronica startująca na D'Artagnanie ze świetną notą 73,857% zajęła ósme miejsce w otwierającym rywalizację konkursie Pony Team, a wraz z koleżankami z polskiej ekipy - Ann van den Broeck, Weroniką Lewandowską i Natalią Platą - szóste miejsce drużynowo.
W konkursie Pony Individual, będącym kwalifikacją do finału Veronica Pawluk i D'Artagnan 187 z notą 73,541% ponownie zajęła wysokie ósme miejsce, a awans do finału z osiemnastego miejsca wywalczyła także jej koleżanka z drużyny Weronika Lewandowska na Hojvejs Casmir z wynikiem 71,568%. W niedzielnym finale Veronica z notą 76,970% raz jeszcze była ósma, potwierdzając świetną dyspozycję i ustępując miejsca tylko amazonkom z Niemiec, Danii i Austrii.
W Mistrzostwach Europy Pony w Ujeżdżeniu brały udział sześćdziesiąt cztery pary z dziewiętnastu krajów. Występ Veronici Pawluk to najlepszy wynik polskiego zawodnika w tej kategorii wiekowej. Szefem polskiej ekipy był trener Kadry Narodowej Andrzej Sałacki.