10 8904 0001 0000 0018 1350 0001

NIP: 754 29 52 002

REGON: 160067371

Chcesz być na bieżąco i otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach w OZJ? Dopisz się do naszego newslettera

Otwarte Mistrzostwa Opolskiego Związku Jeździeckiego w skokach przez przeszkody Prudnik 2018

W znakomitej obsadzie oraz niepowtarzalnej atmosferze - zagwarantowanej przez organizatora, minęły tegoroczne Mistrzostwa OZJ. Stadnina Koni Prudnik oraz Ludowy Klub Jeździecki Olimp Prudnik stanęły na wysokości zadania.

97 koni i 78 zawodników  wzięło udział  w zawodach, które na celu miały tylko jedno, wyłonić  tegoroczną parę Mistrzów OZJ w skokach przez przeszkody. Szanse były spore, gdyż Zarząd OZJ dodał nową kategorię – PONY, w której wzięło udział 5 par - wiemy, że to tylko dobrego trudny początek! :)

Zacznijmy od najwyższej kategorii PROFI, gdzie wszystkie medale zostały na terenie OZJ. Jakież było zdziwienie kiedy, we wspaniałym stylu, zwyciężyła zawodniczka LKJ Ostroga Opole Marta Garbowska (4,91pkt) na 10 letniej klaczy Triniti, pierwszą vice mistrzynią została Maria Adamietz (6,23pkt) KJ Metpol Grodziec i wszystkim doskonale znana Chelsea Blue, a drugą vice mistrzynią zawodniczka LKJ Olimp Prudnik Iga Szpak (8,1pkt) dosiadająca małopolskiego ogiera Lucier.

Kategoria OPEN niestety poza zasięgiem naszych reprezentantów, mimo iż w rozgrywce o trzecie miejsce wzięło udział pięć par (z tego cztery z terenu OZJ), nie udało się naszym zawodniczkom wywalczyć miejsca na podium. Mistrzem OZJ w kategorii OPEN została Patrycja Ksiądz (bpk Śląskie) i Centessa, utrzymując czyste konto punktów karnych do samego końca. Również bezbłędnie, lecz o dwie sekundy wolniej w rozgrywce o pierwsze miejsce uplasowała się pierwsza vice mistrzyni Marta Kwiecińska KJ Zbrosławice i La Belle, a drugą vice mistrzynią została, po pięciokonnej rozgrywce, Natalia Kluska (bpk śląskie) i Junisza.

AMATORZY -  Na wysokim poziomie pokazała przejazdy mistrzyni w tej kategorii Kamila Czartoryska dosiadająca Burzanny Di, utrzymując czyste konto do końca i pozostawiając w rozgrywce rywalki walczące o drugie miejsce. Vice mistrzynią po bezbłędnej rozgrywce została Kinga Gordzielik KJ Metpol Grodziec i Darma, natomiast drugą vice mistrzynią po nieudanej rozgrywce, lecz bardzo udanych startach w półfinale i finale zawodniczka KJ Zbrosławice Anna Prażuch dosiadająca Nequimy.

Zupełną nowością była kategoria PONY, jak sama nazwa mówi kategoria, w której startowały kucyki ;) Pięć par walczyło o podium - udało się tylko trzem. Na najwyższym stopniu, zdobywając Mistrzostwo OZJ w tej kategorii, stanął zawodnik KJ Metpol Grodziec Kevin Pszowski, który razem z kucem Boni tworzą nierozłączną parę. Pierwszym vice mistrzem, przegrywając w rozgrywce z Kevinem o cztery sekundy, został zawodnik Stajni Tabaluga Patryk Pawłowicz i Armani, drugą vice mistrzyni została klubowa koleżanka Kevina - Antonina Benska, którą widzieliśmy na wspaniałej Lubaszce.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w Otwartych Mistrzostwach Opolskiego Związku Jeździeckiego w skokach przez przeszkody, SK Prudnik i LKJ Olimp Prudnik za zorganizowanie wspaniałych zawodów. Trenerom gratulujemy wspaniałych wyników.